3. Natočení - Nomád

Točíme o 106 a je tu Pivovar Nomád z Děčína.

Co o sobě píše:

Nomád, putování za pivní pestrostí

Prý do jedné řeky dvakrát nevstoupíš.
Kocour Varnsdorf, Nomád – první létající pivovar u nás, Děčínský Kapitán, Nomád a teď Nomád.

Když jsem začal hledat poprvé jméno pro koncept pivovaru bez pivovaru, který běžně fungoval v zahraničí, nelíbilo se mi označení v angličtině. Gypsy brewery, netřeba překládat, jaksi konfliktní pojmenování. Contract breweing zase složité. Proto přišel nápad a odkaz na dvacet práce u ČSA, kde jsem měl možnost cestovat po světě a ochutnávat mraky piv. Kdo tehdy mohl tušit, že se z toho stane obecné pojmenování, které ale vystihuje podstatu. Létající pivovar, přesun z místa na místo, aby člověk uvařil várku, umyl sudy, prodal pivo...

O pár let později, když jsem věděl, že přistanu v Děčíně pod zámkem, hledal jsem znovu jméno. Nic kloudného mě nenapadlo. Tak zůstalo u Nomáda a jeho putováním za pivní pestrostí. Třeba vařením piva nejen v Indii, ale i v jiných částech světa. Degustací piva na světových festivalech a degustačních soutěžích.. Dřív se jezdilo na zaučenou do Vídně, dnes se putuje za pivní pestrostí po světě.

Proto Nomád vaří piva v rozličných pivních stylech, podle ročního období, nálady, surovin a spoluprací s kamarády z jiných pivovarů. Na našich deseti kohoutech se protočí mnoha

Dejte pivu šanci a uvidíte, že báječný svět piva vás pohltí.


Co pro Vás uvařil:

mpn141 0x100

Děčín je zajímavé město a rozhodně stojí za návštěvu. Včetně své dominanty, zámku. A pak i podzámčí, kde najdete nejhezčí pivní zahrádku s největším výběrem piva široko daleko. Tady je Pivovar Nomád doma. U Plovárny 10.
Styl: Český ejl
Stupňovitost: 10,0°
Obsah alkoholu: 4,1%
Hořkost: 35 IBU

mpn251 0x100Letní měsíce, horko, žízeň jak na poušti. Ale náhle se zjeví ona, Pouštní kráska. A žízní tě umřít nenechá :). Poušť je evokována suchým dozníváním, pivo je maximálně prokvašené. Lehký ejl na letní měsíce chmelený za studena.
Styl: American Pale Ale
Stupňovitost: 12,0°
Obsah alkoholu: 5,3%
Hořkost: 50 IBU

mpn351 0x100

Úchvatné scenérie Hřenska nedaleko Děčína, a tudíž i našeho pivovaru, daly vzniknout našemu svrchňáku. Hořce laděný pale ale, který potěší stejně jako výlet po okolí nejen v letních měsících.
Styl:Pale Ale
Stupňovitost: 11,0°
Obsah alkoholu: 4,4%
Hořkost: 40 IBU

mpn361 0x100

 Když už je člověk z Děčína, měl by koukat, aby pro své město něco udělal. Třeba aby uvařil pivo, u kterého bude mít v názvu odkaz na své bydliště. A proč DC Ale? DC míněno zkratkou názvu města a Ale, čti ejl, jakožto svrchně kvašené pivo. A DC také jako počáteční písmena použitých chmelů - “D” je slovinský chmel Dana a “C” patří americkému chmelu Cascade. Tak Děčíně, “Na zdraví” :).
Styl: Pale Ale
Stupňovitost: 11,0°
Obsah alkoholu: 4,6%
Hořkost: 40 IBU

 

VŠECHNY PIVA NAJDETE I S CENAMI V NAŠEM KATALOGU


Kde můžete ochutnat:

 


on 26 červen 2020
Aktualizováno: 24 červenec 2020

Doporučujeme